Gabinet Psychoterapii i Psychoedukacji

mgr Monika Paszko

tel. 784 201 306,

Ciechanki 65

21-013 Puchaczów

ul. Czechowska 42/4

20-072 Lublin

Zagadnienia

Poniższe zagadnienia zawierają treści poruszanych problemów w trakcie spotkań indywidualnych, jak również mogą być tematem zajęć lub warsztatów.

 

 1. Chcesz zmienić coś w swoim życiu, ale brak Ci odwagi? Warto się na nią zdobyć, bo więcej masz do stracenia nie robiąc nic. W ten sposób, bowiem sam ograniczasz swoje możliwości i szanse na coś nowego, lepszego...
 2. Pierwsza miłość przewraca życie młodego człowieka do góry nogami. Zawsze jest to uczucie bardzo silne, mające emocjonalny i hormonalny wpływ na osoby dorastające, rodząc tym samym mnóstwo pytań, by w przyszłości stworzyć udany związek.
 3. Czujesz, że walczą w Tobie serce i umysł. Za każdym razem, gdy podejmujesz jakąś decyzję, zastanawiasz się, czy zrobić to, czego naprawdę pragniesz, czy to, co racjonalne i logiczne. Skąd ten dylemat między rozsądkiem a szczęściem?
 4. Często nie podejrzewamy, że dzieci w szkołach potrafią krzywdzić równie okrutnie jak dorośli. Szkolne ofiary - szkolni prześladowcy. Chroń swoje dziecko przed okrucieństwem rówieśników.
 5. Jak powinno wyglądać prawdziwe uczucie - czy ogranicza? Powinno rozwijać, dodawać wiary w siebie, pchać do przodu. Zakochany ma siłę przenosić góry. Czego obawiamy się tkwiąc w „ takim sobie" związku?
 6. Młodym ludziom wydaje się, że jeśli będą atrakcyjni fizycznie, odniosą sukces towarzyski, stanął się lubiani i akceptowani przez rówieśników. Często mają problem z poczuciem własnej wartości. Warto zastanowić się skąd wzięły się u nastolatka kompleksy, które utrudniają mu funkcjonowanie?
 7. Czym jest zdrowy egoizm. Na którym miejscu są Twoje przyjemności, marzenia i potrzeby? Na ile jesteś dla siebie ważna/ważny? Jak stać się dla siebie najważniejszym.
 8. Nie wyrosłeś z ADHD? Dorośli z ADHD czyli zespołem nadpobudliwości (psychoruchowej). Prześledzenie drogi życiowej w celu wytypowania objawów zakłócających prawidłowe funkcjonowanie.
 9. Miłość matki i córki. Czasem potrafi być piękna, niekiedy przytłacza i zwią­zuje, bywając bolesna. Czego nauczyła Cie ta relacja, czy jest zdrowa dla Was obu?
 10. W domu mówiono Ci często, że masz być miła, uprzejma i ...cicha. Poświęcasz się dla innych jednak życie pokazuje Ci, że role grzecznej dziewczynki można odgrywać tylko w dzieciństwie. Pożegnać się z grzecz­ną dziewczynką na zawsze.
 11. Czy dobra jest miłość utopiona w dobroci, polegająca na przychylaniu nieba partnerowi, wyręczaniu, zagłaskiwaniu? Co (w Tobie tkwi, że) się dzieje, gdy kochasz za bardzo.
 

© psychoterapia-leczna.pl